Что следует знать о декларации ответственности объекта нормам пожарной безопасности

Право | 13:55, 23.02.2021
 Поделиться

Поделиться в

Інформуємо вас, що відповідно до вимог частини другої статті 57 Кодексу цивільного захисту України, суб’єкт господарювання набуває право на початок роботи новоутворених підприємств, початок використання суб’єктом господарювання об’єктів нерухомості (будівель, споруд, приміщень або їх частин) з дня реєстрації Декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки (далі — Декларація). Порядок подання і реєстрації Декларації затверджений постановою Кабінету Міністрів України від   5 червня 2013 р. № 440 .

Відповідно до частини першої статті 1 Закону України від 06.09.2005 № 2806-IV “Про дозвільну систему в сфері господарської діяльності” Декларація — це документ, яким суб’єкт господарювання повідомляє адміністратора або представника відповідного дозвільного органу про відповідність своєї матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань пожежної безпеки. У такий спосіб суб’єкт господарювання набуває права на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності без отримання документа дозвільного характеру.

Суб’єкт господарювання з високим ступенем прийнятного ризику разом з Декларацією подає позитивний висновок за результатами оцінки (експертизи) протипожежного стану підприємства, об’єкта чи приміщення.

Декларація реєструється дозвільним органом на безоплатній основі протягом п’яти робочих днів з дня її надходження.

Отримати відповідну адміністративну послугу з реєстрації Декларації можна у Центрі надання адміністративних послуг м. Селидове, за адресою: 85400, Донецька область, м. Селидове, вул. Берегова, 130 та у Центрі надання адміністративних послуг м. Новогродівка за адресою: 85483, Донецька область м. Новогродівка, вул. Паркова, 10.         

Послугу в електронному вигляді можна отримати через портал електронних послуг ДСНС, за посиланням: e-services.dsns.gov.ua або Єдиний державний веб-портал електронних послуг, за посиланням: diia.gov.ua.

Додаткову інформацію стосовно оформлення Декларації Ви можете отримати у  консультаційному центрі Головного управління ДСНС України у Донецькій області за адресою: Донецька область, м. Краматорськ, вул. О. Тихого, 10і. Телефон для довідок: (06264) 7-45-45.

Разом з цим повідомляємо, що статтею 175-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від 680 до 1700 грн. за початок роботи новоутворених підприємств або початок використання суб’єктом господарювання об’єктів нерухомості без зареєстрованої Декларації.

З огляду на вищевикладене рекомендуємо вам у передбачений законодавством термін надавати до Сектору забезпечення заходів з попередження надзвичайних ситуацій у м.Селидове, за адресою: 85400 Донецька область, м. Селидове, вул. Кринична, 42,  електронна адреса: sektor_zzpns_czd_selidove@dn.dsns.gov.ua інформацію щодо наявності зареєстрованої Декларації за місцем ведення господарської діяльності.

Сектор забезпечення заходів

з попередження надзвичайних ситуацій

у м. Селидове

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Обратная связь

Если вы хотите привлечь внимание общественности и властей к какой-либо проблеме, сообщить новость, рассказать о происшествии, случае коррупции, обращайтесь в редакцию Новогродовка.INFO.

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: